Загальні правила та положення турніру 1х1

Володіння м'ячем визначається підкиданням монети.

Триочковий кидок - 2 очка, інші кидки - 1 очко.

Гра йде до 11 очок або до закінчення часу матчу.

Овертайм до 2-х очок без обмеження часу.

Закинувший триочковий кидок в овертаймі отримує 2 очки і автоматичну перемогу. Починає овертайм гравець, який програв володіння на початку гри.

Після підбору або перехоплення – необхідно вивести м’яч за дугу (обидві ноги повинні опинитися за дугою).

Якщо нападник втратив м'яч, але повернув володіння до того, як захисник вивів його за дугу, то нападник може атакувати без виведення м’яча за дугу.

Після забитого, фолу, порушення - "чек" за дугою.

Спірний м'яч - володіння переходить до захисника.

Час гри

Час гри - 5 хвилин брудного часу, але останні 30 секунд - чистий час.

Півфінали і фінали граються - 5 хвилин брудного часу, останні 30 секунд чистий час.

На атаку - 17 секунд. Після атаки кільця знову 17 секунд.

У разі, якщо суддя вважає, що гравець затягує час, він усно

попереджає гравця. Затягуванням часу так само вважається затримка "чека" захисником.

У разі повторного затягування часу, гравець карається фолом.

Після забитого, гравець який забив не має права торкатися м'яча.

Якщо гравець викинув м'яч до фінального свистка, а в кільце м'яч потрапив уже після свистка, потрапляння зараховується.

У разі запізнення на гру більш ніж на 3 хвилини гравець отримує технічну поразку 11:0.

Фоли

6-й і всі наступні фоли пробиваються 2-ма кидками по 1-му очку кожен кидок.

Після пробиття підбору немає, м'яч переходить в захист гравцю (тобто тому, хто фолив).

Якщо гравець забиває з фолом, то він отримує додаткове очко і м'яч переходить в захист гравцю (тобто тому, хто фолив).

Тайм-аут

Тайм-аути вправі брати тільки судді на свій розсуд.

Інше

Якщо гравець не може продовжити гру через травму, він отримує технічну поразку 11: 0. Якщо травма була викликана неспортивною поведінкою його суперника, то суперник отримує дискваліфікацію до кінця турніру.

Підрахунок очок

Якщо в групі 2 гравці набрали однакову кількість перемог, виходить гравець, який виграв особисту зустріч.

Якщо в групі 3 і більше гравців набрали однакову кількість перемог, виходить гравець, який має кращу різницю забитих / пропущених в особистих зустрічах гравців, які набрали однакову кількість перемог. Якщо різниця у двох гравців однакова, виходить гравець, який виграв особисту зустріч.

ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ СУДДІВ

Основним завданням судді є організація об'єктивного суддівства гри, в т.ч. контроль часу матчу.

Необхідно чітко інформувати асистента про очки, набрані гравцями: 1 очко, 2 очка або 1 + 1 (в разі, якщо гравець забив з фолом).

Якщо турнір грається більш ніж на 1-му кільці, то ігри на всіх кільцях повинні починатися одночасно.

Формат баскетболу 1 на 1 передбачає, що захиснику дозволені дрібні фоли в корпус і при вибиванні м'яча на веденні. Особливо, якщо нападник починає в силовій манері "спиною" продавлювати під кільце.

У разі, якщо рахунок перед останньою хвилиною гри рівний, судді рекомендується взяти тайм-аут для збільшення видовищності поєдинку.